Ženy Lokomotivy vezou u Nového Jičína dvě výhry

K poslednímu předvánočnímu dvojzápasu odjely ženy Lokomotivy Fosfa Břeclav na severní Moravu do Nového Jičína. První zápas rozehrály hostující volejbalistky výborně. Dařilo se jim přenést na palubovku taktické pokyny a s přehledem vyhrály první dva sety. Pokles koncentrace měl za následek prohraný třetí set. Ale ve čtvrtém setu už zase na hřišti Břeclavanky dominovaly. Po zásluze vyhrály první utkání 3:1.
Po hodinové přestávce následoval odvetný zápas. Začátek tohoto druhého měření volejbalových dovedností nechytly hostující Jihomoravanky za ten správný konec. Dopustily se spousty nevynucených chyb a to domácí volejbalistky nakoplo k dobrému výkonu. Domácí hráčky se rozehrály především na podání a velice dobře jim fungovala útočná souhra nahrávačky se středovými hráčkami. Lokomotiva si s těmito útoky nevěděla dlouho rady. Na prohraný první set zareagovala Lokomotiva vítězstvím v druhém setu. Na začátku třetího setu se hostům nedařilo vůbec nic. Postupně prohrávali propastným rozdílem 12:20. Pro některé týmy by bylo takové bodové manko naprostý debakl. To ale neplatí pro Lokomotivu. Její hráčky i za této nepříznivé situace prokázaly obrovskou vůli se s tím poprat. Podřadily na vyšší výkonnostní stupeň a bezchybnou hrou smazaly bodovou ztrátu. Vyrovnaly na 23:23 a o vítězi rozhodla až nervy drásající koncovka. V ní byly šťastnější domácí volejbalistky, které se radovaly z těsné výhry 26:24. Tato prohraná koncovka holky z Břeclavi nezlomila, ba naopak.
Pokračovaly v bezchybném výkonu a domácím uštědřily vysokou prohru 25:10. V rozhodujícím pátém setu dokonala Břeclav obrat v utkání výhrou 15:11 a radovala se z celkového vítězství 3:2.
Lokomotiva Fosfa Břeclav si z Nového Jičína odváží 5 bodů a po polovině soutěže ji jako nováčkovi 2. ligy patří pěkné 3. místo v tabulce průběžného pořadí skupiny C. Holkám moc blahopřejeme a celému týmu přejeme, ať se holky z marodky co nejdříve uzdraví.