Zápasy jako na houpačce byly k vidění v Kroměříži

Ženy volejbalové Lokomotivy hostovaly v 25. a 26. kole 2. ligy na palubovce VC Kroměříž. Kroměřížský volejbalový klub hraje své zápasy v tělocvičně ZŠ Slovan. Tělocvična je útulná, avšak s malou výškou. Právě na tuto skutečnost si musely hostující volejbalistky z Břeclavi zvyknout. To však nebyl hlavní problém, jak se později ukázalo. Jakési tajemné zakletí měla jedna ze stran palubovky. Břeclavanky na ní nedokázaly ani jednou vyhrát. Obě utkání byla jak na houpačce a zrcadlově stejná. Po jasném vítězství hostujícího týmu v první setu 25:19 přišla na druhé straně hřiště jasná prohra 18:25. Obě utkání dospěla až k rozhodujícímu pátému setu. Z vítězství v prvním zápase se radovaly domácí hráčky a v odvetném utkání se z výhry těšil hostující tým. Obě družstva se rovnoměrně podělila o body a do tabulky průběžného pořadí si připsala 3 body. Tímto bodovým ziskem Břeclavanky poskočily z pátého na čtvrté místo se ztrátou jednoho bodu na bronzovou příčku.
VC Kroměříž - FOSFA Lokomotiva Břeclav 3:2 (-19,18,-17,21,13)
VC Kroměříž - FOSFA Lokomotiva Břeclav 2:3 (-17,16,-19,20,-11)