🌬 ❄️ Ze zasněžených Šlapanic putuje do Břeclavi jen jeden bod ❄️❄️❄️

Ženy Lokomotivy Fosfa Břeclav hostovaly v první prosincovou neděli na palubovce třetího týmu průběžného pořadí TJ Sokolu Šlapanice. Cesta zasněženou krajinou byla téměř idylická. To se ovšem nedalo říct o sestavě Lokomotivy, která byla poznamenána celou řadou zdravotních komplikací. K prvnímu setu úvodního zápasu proto Břeclavanky nastoupily v pozměněné sestavě a ta se o body prala až do dramatické koncovky. Tu nakonec lépe zvládly domácí volejbalistky a první set vyhrály těsně 29:27. Když hosté ztratili i druhý set nevypadalo to s nimi moc dobře. Ale holky z Lokomotivy jsou velké bojovnice. Vyhrály třetí a čtvrtý set a o vítězi utkání musel rozhodnout až pátý zkrácený set. V něm břeclavské volejbalistky sahaly dokonce po mečbolu. Nakonec obrat ve skóre nedotáhly až do vítězného konce. V rozhodujícím setu prohrály smolně 13:15 a tím celý zápas 2:3. Škoda!
Odvetný druholigový zápas rozehrály ženy Lokomotivy lépe. Vyhrály první set a ujaly se vedení 1:0. Ale další vítězný set už nepřidaly a druhý zápas prohrály 1:3. Břeclavanky tak v tomto duelu doplatily na svou marodku a tréninkové manko.
Do tabulky průběžného pořadí si tak připsaly pouze bod a své vedoucí postavení v tabulce přepustily Ostravě. Šlapanice si upevnily třetí příčku hned za druhou Břeclaví.
TJ Sokol Šlapanice - Lokomotiva Fosfa Břeclav 3:2 (27,17,-20,-19,13)
TJ Sokol Šlapanice - Lokomotiva Fosfa Břeclav 3:1 (-23,16,20,17)