Před posledním kolem mají juniorky Fosfa Lokomotiva Břeclav jistý titul Přeborníka jihomoravského kraje U20

V sobotu 16. března juniorky Fosfa Lokomotiva Břeclav hostily na domácí palubovce třetí tým v tabulce, brněnský Start B6. Brňanky, které svým věkem spadají do vyšší kategorie U22, byly favoritkami tohoto utkání a jejich roli potvrdily.
V prvním zápase našim juniorkách chyběla trochu větší touha po vítězství. Od prvního setu se projevila větší zkušenost brněnského týmu a díky jejich disciplinované hře měly Brňanky celý zápas pod svou kontrolou a zaslouženě vyhráli 3:0.
Do druhého zápasu již naše děvčata vstoupila s bojovnějším duchem a po výborném výkonu vyhrála první set. I když nás bojovnost neopustila, Brňanky svou soustředěnou hrou vyhrály další dva sety a upravily stav na 1:2. V následujícím setu se body přelévaly z jedné strany na druhou. Byl vidět krásný bojovný volejbal na obou stranách, ale domácím chybělo trochu toho štěstíčka v koncovce setu, kdy prohrály 25:27 a tím i celý zápas 1:3.
I když juniorky, poprvé v této sezóně, nezískali z utkání ani jeden bod, mají jistý titul Přeborníka jihomoravského kraje v kategorii U20. Jejich hlavní rival o titul, totiž prohrál se Šlapanicemi 3:2 a 3:1 a tak před posledním kolem, které naše děvčata odehrají v Brně na palubovce VK KP Brno mají 8 bodový náskok v tabulce, který jim už zaručuje titul a také vstupenku do kvalifikace o II. ligu.
Děvčatům moc gratulujeme a v kvalifikaci přejme hodně štěstí a bojovnosti.