Ženy Lokomotiva Fosfa Břeclav

V sobotu 28. ledna hostily ženy Lokomotiva Fosfa Břeclav jako vedoucí tým krajského přeboru čtvrtého v tabulce TJ Sokol Újezd u Brna. Mladý tým hostujících volejbalistek má svou hru založenu na dobré obraně s minimem útočných chyb. Diváci se tak mohli těšit na zajímavý volejbal v podání obou týmů. Volejbalistky Lokomotivy Fosfa Břeclav potvrdily roli favorita utkání. Po vyrovnaném prvním setu, kdy domácí urvaly úvodní set pro sebe až v samotné koncovce. Další dva sety už byly jasně v režii břeclavských žen a zápas vyhrály 3:0.

Odvetný zápas na břeclavské palubovce měl úplně jiný vývoj. Domácím hráčkám se nepovedl vstup do úvodu druhého zápasu. V průběhu celého setu nebyly schopny soupeřkám odskočit. Bojovalo se o každý bod a dlouhý první set nakonec vyhrály hostují volejbalistky 29:31. Ztráta prvního setu ovlivnila hru Břeclavanek pro druhý set. Nic se jim nedařilo a jasně ho prohrály 17:25. Za velmi nepříznivého stavu 0:2 zamíchal trenér Lokomotivy výrazně se sestavou. Do hry přišly nové hráčky a některé si vyměnily své posty. Tím hra břeclavského týmu dostala nový náboj. Začalo se dařit v útoku a obranná hra byla už přesnější. Výsledkem této zlepšené hry byla jasná výhra v třetím setu 25:14. Také pro čtvrtý a rozhodující pátý set našly domácí volejbalistky svůj herní rytmus a otočily vývoj utkání ve svůj prospěch výhrou 3:2. Využily tak domácího prostředí a za dvě výhry si připsaly do tabulky průběžného pořadí 5 bodů. 😀

• Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Sokol Újezd u Brna 3:0 (24,22,18)
  • Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Sokol Újezd u Brna 3:2 (-29,-17,14,20,8)