Zlato pro ženy i mladší žákyně Lokomotivy Fosfa Břeclav 🏆🥇🥇🏆

V neděli 5. března vyvrcholila soutěž mladších žákyň finálovým turnajem
„Jihomoravského poháru 7. tříd ve volejbale dívek 2022/23“. Tuto závěrečnou akci pořádal ve své sportovní hale volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav. Součástí závěrečného ceremoniálu turnaje bylo naplánováno vyhlášení a dekorování přeborníka Jihomoravského kraje ve volejbale žen. Přeborníkem kraje se staly a zlaté medaile si přišly převzít ženy Lokomotiva Fosfa Břeclav.
Zatímco v kategorii žen už bylo známo pořadí na stupních vítězů, tak o konečné pořadí soutěže mladších žákyň přijelo do Břeclavi bojovat osm nejlepších týmů Jihomoravského kraje. V šestnácti utkáních diváci viděli bojovná a někdy i dramatická utkání plné herních zvratů. To se přihodilo i domácí Lokomotivě. Ve slibně rozehraném prvním setu úvodního zápasu proti VK KP Brno nedokázaly břeclavské volejbalistky uhájit vedení 20:12 a set ztratily poměrem 24:26. Prohra v prvním setu ovlivnila i obraz hry druhé sady. Tu opět vyhrálo VK KP Brno a Břeclav vstoupila do turnaje prohrou. Domácí dívky se však dokázaly s touto nepříznivou situací vyrovnat. V dalších zápasech turnajového pavouka už neztratily ani set a zajistily si účast v semifinále. V semifinálovém zápase opět narazily na dobře hrající tým VK KP Brno. Břeclavanky jasně vyhrály první set 25:11 a stejně tak jasně prohrály set druhý 12:25. O vítězi musela rozhodnou, zkrácená hra třetího setu. V jejím úvodu si volejbalistky Lokomotivy vytvořily náskok několika bodů a ten si pohlídaly až do konce. Třetí set vyhrály 15:12 a postoupily do finále. Podobný vývoj mělo i druhé semifinále mezi Znojmem a KP Brno Milénova „A“. Až dramatická koncovka třetího setu určila druhého finalistu. Tím se stalo družstvo VK KP Brno Milénova „A“.
Po celodenních volejbalových bojích nastoupila v 16:40 hodin družstva Lokomotivy Fosfa Břeclav a VK KP Brno Milénova „A“ k souboji o zlaté medaile. Břeclavanky vlétly do prvního setu s maximální koncentrací a jasně ho vyhrály 25:10. Také v úvodu druhé sady si vybudovaly náskok několika bodů a ten si za ohromné podpory diváků udržely až do konce. Druhý set vyhrály mladé volejbalistky Lokomotivy Fosfa Břeclav 25:19 a mohly začít slavit zisk zlatých medailí. GRATULUJEME.👏