Kadetky Lokomotivy Fosfa Břeclav uspěly v kvalifikaci do 2. ligy 👍

Družstvo kadetek trenéra Lukáše Pláteníka bylo úspěšné v kvalifikaci do 2. ligy pro sezónu 2023/24.
V sobotu 15. a v neděli 16. dubna hostil Prostějov kvalifikační skupinu „C“ 2-U18Z. Do této skupiny postoupilo těchto šest vítězů krajských přeborů. Lokomotiva Fosfa Břeclav, VC Kroměříž, TJ Frenštát pod Radhoštěm, VK Kylešovice, TJ Turnov a domácí VK Prostějov. O dvě postupová místa se bojovalo v 15 zápasech. Břeclavské družstvo přijelo do Prostějova z důvodu marodky jen s devíti hráčkami a bez nemocného trenéra Pláteníka, za kterého zaskočili Ivan Rylich a Tomáš Wozar. Ti se s družstvem herně seznamovali v průběhu prvního zápasu s Turnovem. Volejbalistky Lokomotivy první set prohrály těsně 23:25. Ve druhém setu jasně dominovaly a vítězením 25:9 si vynutily třetí rozhodující set. V tomto rozhodujícím setu Turnovu podlehly až v koncovce 12:15. V dalších zápasech se Břeclavankám dařilo mnohem lépe. Holky si začaly zvykat na prostějovskou sportovní halu a jejich hra se zlepšovala každým odehraným setem. Rozhodující pro úspěch v kvalifikačním turnaji se ukázal souboj s domácím týmem VK Prostějov. Tento duel byl bojovný a dramatický. Volejbalistky Lokomotivy bojovaly o každý bod a zaslouženě vyhrály první set 25:17. Také do druhého setu vlétly s velkým nasazením a díky výbornému podání vyhrávaly už 13:6. Za tohoto stavu soupeř u rozhodčího reklamoval chybné postavení Břeclavi. Tato technická chyba se v zápise o utkání hledala dlouhých 15 minut a výsledkem toho bylo, že byl stav druhého setu vrácen na 6:6. Toto nepříznivě ovlivnilo koncentraci břeclavského týmu. Holky bojovaly, ale už nebyly tak dominantní na podání a druhý set těsně prohrály 24:26. O vítězi tak musel rozhodnou až třetí set. V tomto rozhodujícím setu byly už zase lepší volejbalistky Lokomotivy, které třetí set vyhrály 15:12 a tím celý zápas 2:1.
V dalších utkáních hráčky břeclavského týmu neztratily ani set a zaslouženě postoupily z druhého místa kvalifikační skupiny 2-U18Z-C do 2. ligy kadetek.