Vytisknout

Pohár pro Nejlepší kub JM-minivolejbalu

50 našich minivolejbalistů se zúčastnilo nedělního finálového turnaje v Brně, kde se na základě dosažených bodů sešly nejlepší týmy z celé jižní Moravy. V pěti barevných kategoriích jsme měli 18 družstev, ve kterých zápolily děti nejen o diplomy a sladkosti, ale tentokrát i o medaile.

Při neúčasti nejzkušenějších modrých kluků jsme nejvíc nadějí vkládali do našich modrých šesťaček Terky Pláteníkové, Káji Cigánkové, Nelči Procházkové a Verči Mackovčínové. A ty nás nezklamaly. Z prvního místa ve skupině postoupily do čtvrtfinále a po výhře nad Volejbalem Brno se rázem dostaly do bojů o medaile. V semifinále je sice vyřadili kluci z Letovic, ale v následném strhujícím zápase proti Znojemským holkám otočily v koncovce vývoj zápasu a získaly třetí místo a bronzové medaile.

Krásného výsledku dosáhly také modré páťačky Andy Fabikovičová, Terka Němečková a Verča Vašíčková. Ve skupině skončily sice druhé, ale díky bodům i ony postoupily do čtvrtfinále. Tam narazily taky na letovické kluky, na které ale - stejně jako jejich spoluhráčky - nestačily. Obsadily krásné páté místo a jsou velkým příslibem do příští sezóny.

V ostatních barvách se naše týmy pohybovaly ve středu svých tabulek, do bojů o medaile se probojovaly ještě oranžové Barča Pláteníková a Barča Šťastná a žluté Viki Wozarová a Verča Cigánková. Oběma týmům ale stupně vítězů bohužel těsně unikly.

Třešničkou na dortu bylo ještě vyhlášení oddílu, který za uplynulou sezónu dosáhl nejvíce bodů za všechny svoje týmy. K našemu velkému překvapení a obrovskému nadšení to byla právě Lokomotiva Břeclav, která si z Brna odvezla pohár pro Nejlepší klub JM - minivolejbalu 2016/17.

LF

Fotky z turnaje zde.