Vytisknout

Mladší žákyně obsadily 14. místo na MČR

O prodlouženém víkendu 6. - 8. května se v Uherském Hradišti sešlo 16 nejlepších týmů mladších žákyň z celé České republiky.

V sobotu byla družstva rozdělena do čtyř skupin a systémem každý s každým se hrálo o postup do nejlepší osmičky.

Naše holky bohužel promarnily hned v prvním zápase slibný náskok ve druhém setu proti Novému Veselí a místo 2:0 zvítězily 2:1. Další zápas proti Liberci (celkovému vítězi) byl jasnou záležitostí pro Češky a v posledním zápase skupiny proti Kometě Praha se téměř opakovala situace z úvodního duelu. Opět vítězství v prvním setu a promarněný druhý. Tyhle výpadky nás v závěrečném součtu skupiny stály postup do první osmičky a bohužel i dobré vyhlídky do dalších bojů.

Přestože jsme v neděli další zápas vyhrály, prohra z minulého dne se nám započítala a odsunula nás do bojů "jen" o 13. - 14. místo. V něm jsme v pondělí nastoupili proti České Třebové, se kterou jsme se už potkali v kvalifikaci v Bílovci. Třebovanky nám měly co oplácet a do zápasu nastoupily výborně připravené. Zato na Břeclavačky zřejmě dolehla únava a nedokázaly se dostat pořádně do zápasu. Kupili jsme chyby a nedokázali jsme na soupeřky zatlačit žádnou herní činností.

Už sama účast na MČR byla pro nás velkým úspěchem, přesto jsme doufali v trochu lepší umístění. Holky bohužel (pod tíhou obav z velké akce) nedokázaly prodat všechno, co umí a zopakovat skvělý výkon z kvalifikace, a tak jsme si z Mistrovství ČR přivezli 14. místo.

Naše mladší žákyně si za předvedené výkony ale zaslouží velkou pochvalu. Tento tým jsme v podstatě složili 2 měsíce před kvalifikací. Dát dohromady hráčky, které spolu celou sezónu nehrály ani netrénovaly, nebylo jednoduché. Týmová chemie přesto fungovala výborně a starší holky z A-týmu dokázaly skvěle táhnout ty mladší z Béčka a Céčka.

„Ustát" atmosféru velké akce však není snadné. Přesto jsme po celou dobu turnaje předváděli krásný volejbal a jen pár neproměněných šancí zapříčiněných nedostatkem zkušeností nás dělil od nejlepší osmičky. Pro mladší účastnice byl tento turnaj skvělou zkušeností. Příští sezónu budou mít právě ony možnost zopakovat (nebo třeba ještě vylepšit) letošní výsledek.

Děkujeme touhle cestou také všem rodičům a fanouškům za fantastickou atmosféru, kterou nás svým neúnavným povzbuzováním v průběhu celého třídenního turnaje hnali dopředu!

LF a MW

Fotky z akce zde.