Vytisknout

Žákyně i juniorky sbírají vítězství nejen v kraji

Po úspěšné kvalifikaci jsme se o víkendu vydali na 1. kolo Českého poháru. Naši druhou sedmičku pořádal Nový Jičín a čekalo nás šest velmi kvalitních zápasů ve dvou dnech.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Svitavám. Břeclavačky působily velmi vlažně a odevzdaně, ale jak se později ukázalo, na vině bylo asi časné vstávání a dlouhá cesta. První zápas jsme sice prohráli, ale v ostatních už byl náš projev na hřišti úplně opačný. V následujících pěti zápasech jsme postupně udolali Nový Jičín, Bílovec, Znojmo, Prostějov i Havlíčkův Brod. Všechny zápasy skupiny byly velmi vyrovnané a často rozhodoval až třetí set. Až teprve poslední utkání mezi Svitavami a Bílovcem rozhodlo o našem druhém místě a tudíž postupu do první sedmičky Českého poháru. S nejlepšími šesti týmy oblasti východ se střetneme o víkendu 2. - 3. prosince ve Svitavách.

Také naše juniorky prožily vítěznou neděli. Ve dvojzápase krajského přeboru dvakrát jednoznačně zvítězily nad domácím družstvem DDM Brno a do tabulky si připsaly plný počet šesti bodů.

DDM Brno - Loko FOSFA Břeclav 0:3 (-23,-13,-19) a 0:3 (-20,-16,-13).

Fotky z Českého poháru žákyň zde.