Vytisknout

Stříbrné medaile z finálového minivolejbalu

V neděli 22. dubna se přes šedesát našich dětí vypravilo na poslední finálový turnaj Jihomoravského minivolejbalu v této sezóně.

V brněnské hale na Vodové se tentokrát rozdělovaly i medaile. Výsledky dosažené v předchozích kolech zajistily nasazení do skupin a jen vítězové skupin se dostali do bojů o medaile. Z 21 našich týmů se to podařilo hned třem - našim nejzkušenějším modrým holkám a dvěma dvojicím ve žluté kategorii.

Naše modré holky (Andy, Terka a Janča) se tentokrát musely obejít bez zraněné spoluhráčky Verči, ale i tak potvrdily svoje kvality. Bez ztráty bodu zvítězily v sedmičlenné skupině a postoupily do osmičky. V zápasech play off začaly hrát ještě lépe než ve skupině. Na brněnské palubovce předváděly nádherný a bojovný volejbal a jejich vítězné tažení zastavili až letovičtí kluci ve finále. Přestože Letovičáci byli vyšší a mnohem silovější, Břeclavačky se jich nezalekly a bojovaly jako lvice. Po těsné prohře si zaslouženě z Brna odvezly druhé místo a stříbrné medaile.

Ve žluté kategorii se dokonce dvě břeclavské dvojice protlačily do čtvrtfinálových bojů. Naše šikovné druhačky (Viki s Verčou) vybojovaly třetí místo a bronz, ostřílení druháci (Kubík a Adámek) padli až ve finále a získali druhé místo a stříbrné medaile.

 

Při závěrečném vyhlašování nás čekalo ještě jedno milé překvapení... Břeclavský volejbalový oddíl získal pohár a ocenění pro nejlepší klub Jihomoravského minivolejbalu za nejvíce získaných bodů v sezóně 2017/18!

Fotky z turnaje zde.