Vytisknout

Fantastické 7. místo na MČR pro naše kluky

Poslední akcí našeho oddílu v této halové sezóně bylo finálové kolo Mistrovství české republiky starších žáků. Do třídenního MČR se probojovalo nejlepších 16 týmů z celé České republiky, mezi nimiž nechyběly takové volejbalové bašty, jakými jsou například Praha, Liberec, Příbram, České Budějovice, Kolín atd. Už dostat se na tuto vrcholnou mládežnickou akci bylo pro náš oddíl velkým úspěchem a do Hradce Králové jsme se vypravili plni očekávání, jak se naši (ne až tak zkušení) hráči poperu s atmosférou velké akce.

Náš výkon stál především na dvou hlavních smečařích (D. Fabikovičovi a R. Struškovi), kteří jsou zařazeni v širší nominaci reprezentačních Lvíčat. Ostatní kluci je doplnili svým nadstandartním výkonem, kdy i ve velmi těžkých a vypjatých koncovkách dokázali předvádět svůj nejlepší volejbal.

Týmy byly rozděleny do čtyřčlenných skupin, z nichž do dalších bojů postupovali první tři. Hned v úvodním duelu jsme narazili na Lanškroun. Tento velmi silný a kompaktní tým (pozdější stříbrný medailista na MČR) si v podstatě celý zápas kontroloval několikabodové vedení a nedal našim klukům moc šancí na obrat. Zklamání z úvodní prohry jsme si vynahradili v dalších dvou zápasech, kdy se nám podařilo porazit Beskydy i domácí Hradec a ze druhého místa postoupit mezi dvanáctku.

Druhý den se odehrály zápasy v šestičlenných skupinách. V ní se započítaly výsledky z pátku a dál na Břeclaváky čekala Příbram, Česká Lípa a České Budějovice. Opět byl první zápas dne ten nejtěžší. Příbram (pozdější čtvrtý tým na MČR) měla ve svém kádru čtyři velmi kvalitní a vyspělé hráče, ale i přesto jsme ve druhém setu měli velmi blízko k výhře. Koncovka se nám ale tentokrát nevyvedla a znovu jsme se museli otřepávat z ranní porážky. Kluci ale znovu ukázali neskutečnou psychickou odolnost a další dva zápasy vybojovali ve strhujících třísetových bitvách. Čtvrté místo nás posunulo do nedělních bojů o 5.-8. místo.

Nedělní první zápas nás postavil proti velmi těžkému soupeři - Kolínu. Oproti prvnímu kolu (v dubnu v Kolíně) jsme s tímto soupeřem hráli nečekaně vyrovnanou partii. V obou setech se rozhodovalo až v úplných koncovkách, ale ani tentokrát jsme je bohužel nedokázali porazit. V závěrečném zápase o 7. místo nás čekalo ČZU Praha. Na našich klucích byla vidět chuť uzavřít sezónu výhrou. Do zápasu vletěli maximálně soustředění a odhodlaní poprat se nejen s pražským týmem, ale i s únavou, která už byla na všech znát. Všech dvacet břeclavských diváků, kteří neúnavně tři dny v hradecké hale povzbuzovali "svoje koně" propuklo v nekonečný jásot, když padl poslední míč na stranu Pražáků. Sedmé místo na MČR je fantastický úspěch pro náš klub a zpečetění celé veleúspěšné sezóny našeho chlapeckého týmu. Klukům moc gratulujeme a jsme na ně náležitě pyšní!!!

Sestava: Fabikovič, Janečka, Klimeš, Kurial, Prokeš, Struška, Vydra, Wozar

Trenéři: Fabikovič, Fabikovičová

Článek a celkové pořadí na MČR zde.

Fotky zde.