Vytisknout

Úspěšný vstup do soutěží mládeže

O uplynulém víkendu se odehrály první kvalifikační turnaje mládežnických soutěží. V sobotu 22. září se v domácí hale představily oba týmy našich starších žákyň. Ve svých kvalifikačních skupinách postupně změřily síly s družstvy Brna, Znojma a Újezda u Brna.

Zkušenější Áčko svou skupinou proplulo velmi lehce, Béčko se trochu víc natrápilo, ale nakonec oba týmy postoupily z prvního místa. O nasazení do prvních dvou čtverek v prvním kole se v posledním zápase dne utkala naše dvě družstva spolu. Zkušenost a vyhranost žákyň A se projevila hned od prvních míčů, ale holky z Béčka statečně vzdorovaly. Po vítězství 2:0 se do nejlepší skupiny dostaly žákyně A a žákyně B k prvnímu kolu nastoupí ve druhé výkonnostní skupině...což je určitě příjemným překvapením!

V neděli 23. září se blízko domovu předvedli také naši kadeti. Na kvalifikaci krajského přeboru se vypravili do sousedních Valtic.

V místní krásné hale odehráli tři kvalifikační zápasy - proti Bučovicím, Šlapanicím a Vyškovu. Ve všech utkáních předváděli krásný, pestrý a bojovný volejbal. Snad jen vinou nevyhranosti ze začátku sezóny jim po dvou vítězstvích unikla třetí výhra, a tak do prvního kola budou nastupovat ve druhé výkonnostní skupině.

Fotky ze zápasů kadetů zde.