Vytisknout

Žáci vyhráli východní skupinu Českého poháru

V uplynulém víkendu žáci zajížděli do Svitav, kde odehráli 3. kolo moravské části Českého poháru. V osmičlenné skupině nás čekaly čtyři zápasy v sobotu a tři v neděli.

Sobotu jsme začali zápasem proti Blue Volley Ostrava, a protože jsme tentokrát přijeli v téměř kompletní sestavě, kluci byli zdravě natěšení a namotivovaní. Toto rozpoložení se promítnulo do klidné a pestré hry a hladkého vítězství. V dalším zápase s tradičně houževnatým soupeřem Znojmem jsme očekávali větší odpor, ale protivník tentokrát nebyl úplně kompletní a hráči z jeho lavičky potřebují ještě nasbírat zkušenosti. Ve třetím zápase nás čekal pro nás neznámý team Rychnova nad Kněžnou. Tento soupeř obětoval zápas jako odpočinek pro svoji základní sestavu a nasadil pouze lavičku. Škoda, protože v maximálním nasazení dokázal potrápit i týmy z horní části tabulky. Oba předchozí soupeři nám dali možnost protočit sestavou a zkusit některé hráče i na jiných postech, než kde hrají obvykle.

Poslední čtvrtý zápas jsme se snažili zkoncentrovat na našeho největšího rivala VK Ostrava, ale úplně se nám to nezdařilo. I když jsme hráli v silné sestavě, od začátku prvního setu jsme vyráběli spoustu nevynucených chyb. Soupeř několikrát v setu vedl a tím nás dostával pod tlak. V koncovce jsme se ovšem zdravě vyburcovali, přepnuli na „vyšší rychlost" a set dotáhli do vítězného konce. Druhý set byl již naší jasnou záležitostí po tom, co jsme si na začátku udělali dostatečný náskok. Musíme ovšem uznat, že soupeř se značně zlepšil v obranných činnostech i společné souhře.

Sobotní výsledky:

Břeclav - Blue Volley Ostrava 2:0 (13,11)

Břeclav - Znojmo 2:0 (10,18)

Břeclav - Rychnov 2:0 (13,6)

Břeclav - VK Ostrava 2:0 (23,15)

Neděli jsme začali zápasem proti domácím Svitavám, které hrají velmi týmově. Na nahrávku jsme tentokrát velmi atypicky nasadili blokaře Toníka Klimeše, abychom vyzkoušeli i krizovou situaci a pošetřili hlavního nahrávače Ondru Romana. Zápas jsme přesto vyhráli, byť druhý set s odřenýma ušima. Druhý zápas s nevyzpytatelným soupeřem z Nového Jičína probíhal jako na houpačce. Chvílemi jsme si vytvářeli významnější náskok a obratem jsme o něj přicházeli, ale i tak jsme si vítězství v obou setech pohlídali. Poslední zápas víkendu s Olomoucí byl již ve znamení únavy a nepřesností na obou stranách, takže můžeme kvitovat pouze konečný výsledek.

Nedělní výsledky:

Břeclav - Svitavy 2:0 (16,23)

Břeclav - Nový Jičín 2:0 (21,22)

Břeclav - Olomouc 2:0 (15,13)

Vyhráli jsme tak všechny zápasy a jen ve dvou setech nás soupeř dotlačil do koncovek, které jsme vybojovali nejtěsnějším rozdílem. Z krásného prostředí Svitavské haly jsme si odvezli třetí letošní vítězství z Českého poháru moravské části a současně postup do první skupiny celostátní soutěže z prvního místa. K úspěchu na tomto turnaji přispěli tito hráči – Dan Fabikovič, Ríša Struška, Toník Klimeš, Ondra Roman, Kuba Sztolarik, Honza Mrověc, Filip Částečka a Tobiáš Řehoř.

Další turnaj Českého poháru, již za účasti nejlepších čtyř českých a čtyř moravských týmů, se bude konat 19. - 20. ledna 2019 v Nymburce.

Fotky zde.