Vytisknout

Břeclav dominuje v Českém poháru žáků

O uplynulém víkendu se kluci z Břeclavi představili znovu v plné síle na Českém poháru žáků v Nymburce. Tohle kolo bylo první celorepublikové, takže jsme byli zvědaví na úroveň volejbalových týmů z oblasti západ.

V sobotu jsme se postupně utkali s týmy Znojma, Kladna, Ostravy a Nového Jičína. Kromě Kladna to jsou všechno týmy, které jsme už znali a věděli jsme, co od nich čekat. Kluci, přestože spolu v klubu netrénují, se každým zápasem dostávali do stále větší herní pohody. Břeclaváci doplnění o hráče ze severní Moravy a Letovic nenechali nikoho na pochybách, že si do Nymburka přijeli pro plný počet bodů. Do každého zápasu nastupovali maximálně koncentrovaní a soupeře neustále tlačili výborným servisem, obranou i razantním a pestrým útokem.

V neděli nás čekal hned ráno asi nejnáročnější zápas s  Českými Budějovicemi, což je tým s podobně vysokými a výborně organizovanými hráči. Ve druhém setu jsme se dokonce dostali do velkých problémů, když jsme museli odvracet pět setbolů. Kluci ale zachovali chladnou hlavu a rychlou a kombinační hrou jsme koncovku otočili a i tento zdánlivě ztracený set dotáhli do vítězného konce. V dalším zápase proti Nymburku jsme si dovolili promíchat hráče na jiných postech, a o to víc si to všichni užívali. V posledním zápase proti pražskému Proseku kluci zase fungovali jako dobře vyladěný stroj. Hráli koncentrovaně a soupeře přehrávali snad ve všech herních činnostech.

Naprosto zaslouženě jsme v tomto kole obsadili první místo, když ze sedmi odehraných zápasů jsme ukořistili všech 14 vítězných setů.

Fotky zde.