Vytisknout

Juniorky navázaly na úspěchy žen vítězstvím na antukovém turnaji v Kojetíně

Už je to několik let, kdy vyhrály ženy Lokomotivy antukový turnaj „O hanácké vdolek". Na tento úspěch nyní navázaly juniorky Lokomotiva Fosfa Břeclav. První srpnovou sobotu se v Kojetíně pořádal tradiční antukový turnaj „O hanácké vdolek". Břeclavské volejbalistky odjely do Kojetína už ve čtvrtek. Vedení týmu tam pro ně připravilo krátké předturnajové soustředění. Po červencovém tréninkovém volnu si hráčky ve dvou dnech procvičily všechny základní herní činnosti. Sobotního turnaje, na který juniorky Lokomotivy přijely, se zúčastnilo v jejich výkonnostní kategorii 8 týmů rozdělených do dvou skupin. Lokomotiva Fosfa Břeclav postupně ve své skupině porazila VK Prostějov, SK Kojetín, TJ Bojkovice a jako vítěz skupiny postoupila do semifinále. Tam ji čekal druhý tým VK Prostějov. Lokomotiva semifinálový zápas vyhrála jasně 2:0 a postoupila do finále, kam postoupil zatím neporažený tým druhé skupiny Slovácká Slávia Uherské Hradiště. Finálový zápas nezačaly břeclavské juniorky dobře. Po několika chybách na příjmu podání rychle prohrávaly. Tuto ztrátu už nedohnaly a první set prohrály. V druhém setu zlepšily všechny herní činnosti a set vyhrály a vyrovnaly stav finále na 1:1. O vítězi turnaje rozhodovala až zkrácená hra třetího setu. Tento rozhodující set byl dramatický až do samého konce. V první půlce setu mělo více ze hry Uherské Hradiště, když jeho volejbalistky vedly 8:6. Po změně stran volejbalistky Břeclavi hru vyrovnaly a výborným podáním si do koncovky vytvořily dvoubodový náskok. Ten už si vzít nenechaly a rozhodující třetí set vyhrály 15:13 a celé finále 2:1 na sety. Při závěrečném vyhlašování výsledků byla také zvolena nejlepší hráčka turnaje. Tou se stala smečařka Lokomotivy Fosfa Břeclav Veronika Vašíčková. GRATULUJEME!!!