Vytisknout

Zlaté juniorky Lokomotiva Fosfa Břeclav

aké juniorky Lokomotivy se zúčastnily Memoriálu Miroslava Vocilky. Jejich turnaj se hrál ve Znojmě v neděli 29. srpna 2021. V rámci přípravy na novou sezonu přijela do Znojma ligová družstva Jihlavy, Ostravy, Bedřichova u Jihlavy, Žďáru nad Sázavou, Českého Krumlova, Vyškova, Junioru Brno a domácího Znojma. Břeclavský tým, si tak mohl zahrát proti soupeřům, se kterými se potká v 1. lize. Ve skupině „B" postupně odehrál čtyři zápasy. V tom prvním porazil Znojmo 2:0. Ve druhém Ostravu 2:1. Ve třetím si poradil s Jihlavou 2:0. V tomto zápase po vyhraném prvním setu musel břeclavský tým v druhém setu otáčet nepříznivý stav z 10:17 na 25:23. V posledním zápase skupiny porazila Lokomotiva Fosfa Břeclav Český Krumlov 2:1 a postoupila do finále turnaje. Ve finále se utkala s vítězem skupiny „A" juniorkami ze Žďáru nad Sázavou. Břeclavanky vstoupily do boje o zlato výborně. V prvním setu si vytvořily několika bodový náskok, který si udržely až do konce a ujaly se vedení 1:0. A to i přes vynucené střídání, když se zranila smečařka Lokomotivy Lucie Medusová a nahradila ji Aneta Slámová. Toto střídání ovlivnilo druhý set. Žďár využil oslabené sestavy Břeclavi a vyrovnal na sety 1:1. O vítězi turnaje musela rozhodnout až zkrácená hra třetího setu, který se hrál do deseti bodů. Lokomotiva se dokázala na rozhodující část turnaje plně koncentrovat. Brzy si břeclavské volejbalistky vytvořily vysoký bodový náskok 5:2 a 8:4. Třetí set vyhrála Lokomotiva Fosfa Břeclav 10:6 a tím získala cenný pohár pro vítěze turnaje. GRATULUJEME

Družstvo trenérů Ivana Rylich a Martina Wozara hrálo v tomto složení: Sára Wozarová, Nicole Slezáčková, Veronika Vašíčková, Lucie Medusová, Aneta Slámová, Lucie Macounová, Tereza Němečková, Eliška Bednaříková a Veronika Mackovčínová.