Titul Krajského přeborníka ve volejbale žen patří Lokomotivě Fosfa Břeclav

V sobotu 18. února hostila sportovní hala Lokomotivy předposlední dvojkolo krajského přeboru ve volejbale žen. Hráčky Lokomotivy Fosfa Břeclav jako vedoucí tým soutěže, přivítaly družstvo z druhé poloviny tabulky TJ Sokol Jehnice. Domácí volejbalistky si během celé soutěže vybudovaly nedostižný náskok deseti bodu, který si udržely i v předposledním dvojkole. Po dobrém výkonu porazily své soupeřky dvakrát 3:0 a tím si předčasně zajistily titul „Přeborník Jihomoravského kraje ve volejbale žen“. K posledním utkáním soutěže, pojedou břeclavské volejbalistky v sobotu 25. února do Křenovic.
BLAHOPŘEJEME ženám Lokomotivy Fosfa Břeclav titulu.

• Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Sokol Jehnice 3:0 (14,17,23)
  • Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Sokol Jehnice 3:0 (17,13,24)

Žáci postoupili do první výkonnostní čtyřky

Žákům pokračoval v sobotu sedmým kolem krajský volejbalový přebor v tělocvičně Brně - Bystrci. V úvodním zápase skupiny „B“ čekal na žáky Lokomotivy Fosfa Břeclav tradiční soupeř TJ Sokol Šlapanice. I když se oba soupeři dobře znají, tak se břeclavskému týmu zatím nepodařilo kluky ze Šlapanic porazit. V Bystrci to bylo však jiné. První set jasně vyhráli Břeclaváci a v dramatické koncovce druhého setu vybojovali těsnou výhru 26:24. Žáci Lokomotivy konečně Šlapanice porazili a tím si vytvořili možnost postoupit do skupiny „A“. Postup museli však ještě potvrdit vítězstvím v druhém zápase. Výhra nad Teslou Brno, se nerodila lehce. Po vyhraném prvním setu přišla jasně prohraná druhá sada. O vítězi rozhodla až zkrácená hra třetího setu. V té už zase dominovali volejbalisté Lokomotivy, kteří jasně vyhráli rozhodující set 15:6. Družstvo žáků Lokomotivy Fosfa Břeclav tak poprvé v této sezóně postoupilo do skupiny „A“, mezi nejlepší čtyři družstva krajského přeboru. GRATULUJEME!!!

• Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Sokol Šlapanice 2:0 (18,25)
  • Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Tesla Brno 2:1 (23,-16,6)

Krajský přebor juniorek

V sobotu 18. února v souběžně hraném utkání s ženami hostily juniorky Lokomotivy volejbalistky Minervy Boskovice. První zápas byl vyrovnaný a o vítězi musela rozhodnout až zkrácená hra pátého setu. V ní byly lepší domácí hráčky a zápas vyhrály v poměru 3:2. V odvetném utkání byly lepší hosté a za výhru 3:0 si z Břeclavi odvezli tři body.

• Lokomotiva Fosfa Břeclav – Minerva Boskovice 3:2 (22,24,-22,-18,11)
  • Lokomotiva Fosfa Břeclav – Minerva Boskovice 0:3 (-17,-22,-15)