Vytisknout

Břeclavská Lokomotiva se úspěšně rozjela do páté prvoligové sezony

Prvoligový tým žen TJ Lokomotiva Břeclav zahájil svou pátou prvoligovou sezonu. K úvodnímu dvojzápasu nového ročníku cestovaly Břeclavanky v pátek 3. října na palubovku loňského vítěze skupiny B, VK Moravské Slávie Brno. Volejbalistky Lokomotivy čekal v Brně tradiční a těžký soupeř. Při všech minulých zápasech vždy v Brně v tomto jihomoravském derby vyhrála domácí Slávia. Břeclavské volejbalistky chtěly v tomto duelu navázat na výborné výsledky z přípravných turnajů a konečně prolomit tuto sérii porážek. Početné publikum v brněnské sportovní hale se tak mohlo těšit na dramatickou bitvu. A jeho očekávání se naplnilo. Oba týmy bojovaly o každý bod. V prvním setu byly úspěšnější domácí volejbalistky. Druhý zase ovládly břeclavské ženy. O vítězství v dalších dvou setech se soupeři také podělili a tak za stavu 2:2 na sety musela o vítězi rozhodnout zkrácená hra pátého setu. Do této rozhodující části hry vstoupili lépe domácí hráčky, když vedly 8:4 a 11:7. Vypadalo to, že břeclavská Lokomotiva odfrčí domů opět s prázdnou. Nestalo se tak! Břeclavanky prokázaly v této dramatické koncovce obrovskou bojovnost a chuť po vítězství. Poslední set vyhrály 15:13 a historicky poprvé porazily „MORENDU" na její domácí palubovce.

VK Moravská Slávia Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (22,-19,20,-14,-13)

Sobotní odvetu oba týmy zahájily v 10 hodin. Domácí chtěli hostům oplatit páteční prohru. První set byl opět velkou bitvou s napínavou koncovkou. V ní byli šťastnější domácí volejbalistky, které vyhrály těsně 28:26. V druhém setu byla Lokomotiva důraznější a vyhrála ho 25:20. Do třetího setu Břeclavanky vstoupily hodně nekoncentrované. Domácí se téměř nemuseli snažit a po chybách hostů Slávia brzy vedla 6:1 a 8:2. Za tohoto nepříznivého stavu prokázaly břeclavské ženy morální sílu a téměř prohraný set zachránily. Bod po bodu trpělivě ukrajovaly z náskoku Brňanek a v dramatické koncovce vyhrály 27:25. Zlepšený výkon si hostující hráčky přinesly i do čtvrtého setu. Téměř bezchybnou hrou porazily domácí tým 25:13.

VK Moravská Slávia Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (26,-22,-25,-13)

Na úspěšném vstupu do nové sezony se podílel celý tým TJ Lokomotiva Břeclav:

nahrávačky Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky Veronika Čuňočková, Andrea Drápalová, Michaela Bábíčková, Barbora Najbrtová a Hana Moláková, blokařky Šárka Rylichová a Simona Holečková, univerzálka Barbora Cidlíková a libero týmu Markéta Stará. Trenérem na lavičce i mimo ni byl Ivan Rylich.