Vytisknout

Velká výprava za jihomoravským minivolejbalem

V neděli 12. 10. v 7.15 se u sportovní haly Lokomotivy sešlo 60 dětí z našich přípravek. S velkým očekáváním a předstartovní nervozitou společně se svými trenéry nasedli do dvoupatrového autobusu a vydali se směr Brno.

V brněnské hale na Vodové se konal první letošní turnaj barevného jihomoravského minivolejbalu. V pěti kategoriích se tu představilo 116 družstev z celé jižní Moravy.

Náš oddíl měl znovu zastoupení ve všech pěti barvách. Některé děti už atmosféru jihomoravského minivolejbalu zažily víckrát, pro jiné to naopak byla první zkušenost s velkým turnajem. Všichni ale letos startovali v nově složených týmech a v jiných věkových kategoriích než vloni. Museli se tedy vypořádat nejen s novými pravidly, ale i se svými spoluhráči, se kterými třeba ještě nejsou dokonale sehraní.

Největší zkušenosti a vyhranost dokázali kluci z nejstarší přípravky (Fabikovič, Wozar, Struška a Mank). Letos startují už i v šestkovém volejbalu, a tak se od nich opět očekávalo nejvíc. Nezklamali a svou modrou skupinu C s přehledem vyhráli. Taky holky z nejstarší přípravky (Wozarová, L. a S. Baránkovy a Dvořáková) ukázaly svou kvalitu a v zelené skupině A našly jen jednoho přemožitele. Kategorie modrého a zeleného minivolejbalu je hrána jako dlouhodobá soutěž, takže tento turnaj byl vlastně kvalifikací. V příštím kole se tedy naši modří kluci potkají v první skupině s vítěznými družstvy z dalších šesti kvalifikačních skupin. V zeleném minivolejbalu soutěžilo pouze 18 družstev, proto naše holky z druhého místa postoupily také do první výkonnostní skupiny, složené z týmů na prvních a druhých místech.

V červeném minivolejbalu nás zastupovaly 3 dívčí družstva. V této velmi těžké kategorii musely holky prokázat nejen své herní dovednosti, ale hlavně dobrý pohyb po hřišti. Všechny holky hrály červený turnaj poprvé, takže každý vyhraný zápas byl nad očekávání trenérů. Dva červené týmy ale připravily trenérům velmi příjemné překvapení, když dokázaly zvítězit ve třech z šesti zápasů a odvezly si z Brna třetí a čtvrté místo.

Oranžová a žlutá kategorie byly pro nás také velmi úspěšné. Děti dokázaly vyhrát více než polovinu svých utkání, což je určitě příslibem pro další turnaje. Zjistily, kde mají své slabiny, a kde jsou naopak jejich silné stránky, které mohou příště využít.

Celkově jme z Brna odjížděli s velmi dobrým pocitem, že naše volejbalové snažení není marné a že na sobě budeme dál usilovně pracovat, abychom se příště poprali o ještě lepší výsledky!

LF a MW

Fotky z turnaje zde.