Vytisknout

Žákyně A se udržely v nejlepší čtyřce kraje

V sobotu 8. listopadu se naše žákyně rozjely k dalšímu kolu krajského přeboru. Áčko čekala velká výzva v Brně, na palubovce Sokola Brno 1. V tělocvičně na Kounicové se sešla nejlepší čtveřice kraje. Jako vloni, kromě domácích Sokolek tvořily elitní skupinu ještě žákyně z VK KP Brno a ze Znojma. Naše děvčata mezi "nejlepší" postoupila poprvé, když v minulém kole dokázala vyhrát svou druhou skupinu.

Otázkou bylo, zda se Břeclavačky nezaleknou zkušenějších a vyhranějších soupeřek. Opak byl ale pravdou! Holky bojovaly o každý míč a nechaly na hřišti své maximum. Všechny tři zápasy byly velmi vyrovnané a všechny se rozhodovaly až ve třetí zkrácené sadě. První dvě koncovky - se Znojmem a s Královým Polem byly úspěšnější pro soupeře, ale třetí rozhodující set v posledním zápase proti domácím Sokolkám už si Břeclavačky utéct nenechaly a po zásluze si odvezly velmi cenné vítězství. Malým zpestřením a "odměnou" pro hráčky byla návštěva juniorského reprezentanta Donovana Džavoronka, jehož maminka je trenérkou domácích Sokolek. Možná i to přispělo k vynikajícím výkonům našich hráček, kdy do posledního zápasu proti domácím vlétly jako uragán a dovolily Sokolkám získat jen 8 bodů! Díky vyrovnaným výsledkům a bodům z každého zápasu obsadila Lokomotiva třetí místo v tabulce a ve skupině nejlepších týmů kraje zůstává i do dalšího kola!

Znojmo-BřeclavA 2:1 (-17,24,7), VK KP Brno-BřeclavA 2:1 (-21,22,9), BřeclavA-Sokol BrnoI 2:1 (8,-20,11)

Naše žákovské Béčko odjelo k druhému kolu do Újezda u Brna. Břeclavačky zde odehrály výborné zápasy a dokázaly bodovat v každém ze tří utkání. Domácí hráčky z Újezda přehrály 2:0 (-23,-20), s Ivančicemi těsně prohrály až ve třetím rozhodujícím setu 1:2 (-22,14,-8) a v závěrečném zápase zdolaly Velkou Bíteš 2:1 (-20,21,10). Tento prohraný bod jim však chyběl k tomu, aby svou skupinu vyhrály. Pro další kolo tedy z druhého místa zůstávají ve skupině F.

V neděli si naše žákyně odehrály ještě dvě kola krajského přeboru kadetek. Tentokrát se vypravily do Ivančic. Zápasy kadetek jsou pro naše žákyně spíše jakýmsi "ohráváním" a získáváním zkušeností. I přesto si ale holky dokázaly přivézt do Ivančic pozitivní vlnu ze sobotních zápasů. V maličké a zaprášené sokolské tělocvičně předvedly velmi bojovný výkon. Přestože prohrály první dva sety v koncovkách, dokázaly se sebrat a ukořistit další dvě sady pro sebe. Zápas se tak opět dostal do rozhodující zkrácené sady. Tady už se ale ukázala vyhranost domácích, kdy trpělivým přehazováním míčů "zadarmo" natahovaly rozehry a čekaly na chyby hostujících. Unavené a méně zkušené Břeclavačky koncovku nezvládly, a tak si Ivančice připsaly vítězství za 2 body a na nás zbyl jen bod. Druhý zápas už se celý nesl ve znamení únavy. Vítězství se očekávat nedalo, a tak si alespoň trenérka vyzkoušela trochu jiné taktické varianty hry, aby mohla prostřídat všechny hráčky. Břeclavačky sice bojovaly, ale ve druhém zápase už nedokázaly uhrát ani set.

TJ Slovan Ivančice-Lokomotiva Břeclav 3:2 (23,17,-28,-23,11) a 3:0 (18,12,22)

LF a MF

Fotky ze zápasu žákyň A zde.