👉 Ženy Lokomotivy Fosfa Břeclav vyhrály nad lídrem soutěže v Ostravě 👈

Ženám Lokomotivy Fosfa Břeclav v lednu začala druhá polovina soutěžního ročníku 2. ligy.
Na začátku nového roku 2024 nemohly využít výhodu domácího prostředí. Los jim určil dvě kola na palubovkách soupeřů. Minulou sobotu vybojovaly břeclavské volejbalistky 3 body na palubovce druhé Opavy a tuto sobotu 20. ledna cestovaly k prvnímu týmu soutěže do Ostravy. Domácí volejbalistky byly v tomto dvojzápase velkým favoritem. A to nejenom pohledem do tabulky, které Ostrava kraluje a Břeclav je na třetím místě, ale hlavním hendikepem hostujícího týmu byla oslabená sestava. Na sever Moravy přijelo pouze 8 břeclavských žen a na pozici nahrávaček nastoupily holky, které v letošní sezóně na tomto důležitém postu ještě nehrály.
Právě z těchto důvodů neměla Břeclav v Ostravě co ztratit a mohla jen překvapit. A také překvapila. První zápas měl ve všech setech podobný průběh. Obě družstva předváděla výborný volejbal. Ostrava si v každém setu vybudovala mírný náskok, který dovedla až k setbolu 24:23. Za tohoto kritického stavu pro Břeclav dokázaly ženy Lokomotivy větší touhu po vítězství. Svou bezchybnou hrou v dramatických koncovkách dokázaly odvrátit všechny setboly soupeře a ve třech setech vyhrály stejným skóre 26:24. V dopoledním zápase tak Lokomotiva Fosfa Břeclav porazila TJ Ostravu na její palubovce 3:0. Výborný výkon obou týmu ocenili po utkání nejen diváci ve sportovní hale, ale také oba rozhodčí.
Po hodinové přestávce nastoupily oba týmy k odvetnému utkání. Domácí Ostrava udělala několik změn v sestavě a do odpoledního zápasu nasadila čerstvé hráčky. To si tým z jižní Moravy dovolit nemohl. Z důvodu přibývající únavy nebyly volejbalistky Lokomotivy tak přesné a toho zkušený soupeř dokonale využil a vyhrál první dva sety. Ve třetím setu holky z Břeclavi mobilizovaly poslední síly a set vyhrály 25:15. Ale čtvrtý set byl už v jasné režii domácí Ostravy, která odvetu vyhrála 3:1.
Oba týmy se tak rovnoměrně podělily o body a každý si do tabulky průběžného pořadí připsal 3 body.
Blahopřejeme ženám Lokomotivy Fosfa Břeclav k tomuto cennému bodovému zisku. 👍👍👍
TJ Ostrava B – Lokomotiva Fosfa Břeclav 0:3 (-24,-24,-24)
TJ Ostrava B – Lokomotiva Fosfa Břeclav 3:1 (22,20,-15,9)