Vytisknout

Žákyně A přezimují v nejlepší čtyřce kraje

V sobotu 13. prosince bylo na programu 4. kolo krajského přeboru žákyň.

Áčko vyjelo tentokrát do Znojma utkat se v nejlepší skupině A se soupeřkami z VK KP Brno, Sokola Brno I a Znojma-Přímětic. K prvnímu zápasu nastoupily Břeclavačky opět proti Znojmu, tentokrát ale plně koncentrované a připravené je po dvou porážkách konečně pokořit. Začátek byl plný dlouhých krásných výměn, ale body si bohužel vždy připsaly domácí. To zlomilo nasazení Břeclavaček z úvodu zápasu, ale naštěstí jen první set. Ve druhém znovu bojovaly o každý bod. Po napínavé koncovce bylo srovnáno na 1:1 a přišel zkrácený set. V něm nám ale zase utekl začátek a bodovou ztrátu už se nepodařilo dotáhnout. Znojmo - Břeclav A 2:1 (9,-23,8).

Ke druhému zápasu proti nám nastoupil Sokol Brno I. I přes zjevné kvality a zkušenost brněnských sokolek jsme je už v minulých kolech dvakrát dokázaly porazit. Proto také Břeclavačky nastoupily do zápasu velmi sebevědomě. Dařilo se na servisu, v obraně i na útoku. Oba sety byly velmi vyrovnané, ale vítězství se nakonec připsalo Břeclavi. Břeclav A - Sokol Brno I 2:0 (22,23)

K poslednímu zápasu se proti nám postavilo VK KP Brno. Únava ze dvou zápasů a rychlé kombinace Brňaček nám nedovolily držet se soupeřem krok, a tak Břeclav podlehla Brnu celkem hladce 0:2 (-16,-16).

Díky dalším výsledkům ve skupině nám ale 3 body za vítězství 2:0 a 1 bod za prohru 1:2 stačily ke třetímu místu a udržení první skupiny!

Béčko odehrálo svoji skupinu v Boskovicích. V prvním zápase proti Znojmu-Příměticím C to bylo jako na houpačce. Každý si s poměrně velkým náskokem uhrál jeden set a rozhodnout tak musela zkrácená třetí sada. V ní měly Znojemačky mírnou převahu a dotáhly sadu i celý zápas do vítězného konce. Přímětice C - Břeclav B 2:1 (16,-18,7)

Ke druhému zápasu nastoupily naše žákyně se zbytečným respektem a málo koncentrované. Soupeřky z Jehnic si od začátku setu vytvořily výrazný bodový náskok a Břeclavačky už nedokázaly vývoj setu zvrátit. Druhý set ale vypadal úplně jinak a rozhodovalo se až v koncovce. V ní ukázaly soupeřky více klidu a zkušeností. Jehnice - Břeclav B 2:0 (6,20)

Ve třetím zápase nastoupily naše žákyně proti domácím Boskovicím. Odhodlané odvézt si domů alespoň jedno vítězství nastoupily Břeclavačky k tomuto zápasu sebevědomě a soustředěně. První set byl vyrovnaný, ale v koncovce jsme byly šťastnější my. Ve druhém setu už si naše holky vybudovaly větší náskok a podržely si ho až do konce. Břeclav B - Boskovice 2:0 (21,16)

V závěrečném součtu bodů obsadila Břeclav B třetí místo ve skupině E a v ní zůstane i pro příště.

Kadetky TJ Lokomotivy odehrály v neděli 14. prosince dvojzápas na půdě kuřimských kadetek. Pod vedením I. Rylicha chtěly obhájit své čtvrté místo v tabulce a nedovolit sedmé Kuřimi uhrát ani bod. I přes únavu ze sobotních zápasů nastoupily do zápasu plně připravené a soustředěné. V obou zápasech se dařilo na servisu i v obraně a útoku a domů si tak kadetky přivezly plný bodový zisk!

LF

Fotky zde.