Juniorky Fosfa Lokomotiva Břeclav zvýšily bodový náskok ve finálové skupině krajského přeboru U20.

V sobotu 2. března zavítaly juniorky na palubovku brněnského Start B6. Brňanky, které svým věkem spadají do vyšší kategorie U22, byly favoritkami tohoto utkání, ale naše děvčata se soupeře nezalekla a vstoupila do utkání výhrou v prvním setu. Brňanky druhým setem srovnaly stav, ale naše děvčata si průběžné vedení v zápase zase vzala zpět a pojistila si první bod z utkání. Za stavu 2:1 pro Břeclav se nastupovalo ke čtvrtému setu. Tento set byl pro Břeclav velmi důležitý, ale bohužel i přes vynikající bojovný výkon nám v koncovce chybělo trochu toho štěstíčka a prohráli jsme tento set 24:26. V následném tiebreaku, po šňůře několika tvrdých podání se Brňanky dostaly do vedení, které si udržely až do konce setu, a tedy zvítězily 3:2.
Druhý zápas měl podobný průběh, kdy naše děvčata postupně vedla 1:0 a následně 2:1 na sety. Ve čtvrtém důležitém setu, to již našim juniorkám vyšlo a s větší touhou po vítězství zaslouženě zvítězily 3:1 a připsaly si celkově do finálové tabulky 4 body a tím si zvýšily náskok na prvním místě na 9 bodů před druhým VK KP Brno.
V boji o titul čekají naše juniorky ještě velké bitvy v posledních čtyřech zápasech finálové skupiny. V sobotu 16.3 se utkají doma v hale Lokomotivy s celkem Start B6, pokud získají 4 body, stanou se přeborníky kraje. V posledních dvou kolech se utkají se svým rivalem a druhým v pořadí VK KP Brno na jejich palubovce. Gratulujeme a držíme pěsti do dalších zápasů.