Vytisknout

198 barevných mninivolejbalistů v Břeclavi

V něděli 22. března se v břeclavské sportovní hale sešlo bezmála dvě stě malých volejbalistů od 1. do 4. tříd. V dalším kole Jihomoravského barevného minivolejbalu sbíraly děti nejen body do svých skupin, ale hlavně cenné zkušenosti do budoucna, kdy je třeba zúročí v opravdovém "velkém" volejbalu.

Za břeclavskou Lokomotivu startovalo v turnaji 42 dětí. Ve žluté kategorii těch nejmladších se nejlépe umístil náš klučičí tým T. Vydra a Š. Mackovčín, kteří ve své skupině zvítězili ve všech zápasech a obsadili první příčku! Mezi oranžovými si první místo ze skupiny odneslo družstvo smíšené - K. Hájková a Š. Horníček. V kategorii nejstarších (červených) bylo našim nejlepším výsledkem 2. místo. To vybojovalo jedno družstvo dívek (T. Pláteníková, K. Cigánková a N. Procházková) a také jeden chlapecký tým (Š. Sedlák, O. Zapletal a R. Štěpánek).

Umístění ale nejsou tím nejdůležitějším. Mnohem přínosnější je to, že jsou při turnajích děti nepřetržitě v kontaktu s míčem, že se v průběhu hry učí řešit různé nově vzniklé situace a jsou neustále nuceni komunikovat se spoluhráčem a podílet se na společném výsledku!

Závěrečný turnaj Jihomoravského barevného minivolejbalu bude v neděli 16. dubna v brněnské hale na Vodove.

Fotky z turnaje zde.