Vytisknout

Břeclavské žákyně pojedou na Mistrovství republiky!

Břeclavské mladé volejbalistky potvrdily stoupající kvalitu volejbalu na Lokomotivě, když si svým umístěním v krajském přeboru žákyň zajistily účast na Mistrovství České republiky!

V sobotu 28. března se v brněnské hale na Vodové konal finálový turnaj žákovského přeboru Jihomoravského kraje. Po 8 základních kolech se finálového turnaje účastnilo jen nejlepších osm týmů. Břeclavská Lokomotiva se tak zařadila mezi dlouhodobě úspěšné celky z Brna či ze Znojma.

Finálové umístění poskytlo zúčastněným družstvům dvojnásobný bodový zisk do celkového hodnocení, což mohlo ještě lehce zamotat celkovým pořadím v kraji. Břeclavské volejbalistky potvrdily své nasazení a udržely si svou čtvrtou příčku v krajském přeboru. Žákyně Lokomotivy si do finálového turnaje přinesly výbornou výkonnost ze základní skupiny a zaslouženě postoupily na mistrovství České republiky.

„Po mém dvouletém působení u týmu jsem moc ráda, že jsme dostaly tuhle šanci! Holky se za tu dobu neuvěřitelně zlepšily. Vlastně se zlepšují pořád a jejich výkonnost i sebedůvěra roste před očima! Čekají nás teď čtyři týdny tvrdé práce a na konci dubna první část Mistrovství ČR žactva." říká trenérka žákyň a šéftrenérka mládeže břeclavské Lokomotivy L. Fabikovičová.

K výbornému umístění žákyň určitě přispělo jejich zapojení v krajské soutěži kadetek. Zde odehrály Břeclavačky spoustu zápasů, kdy se potkávaly i s mnohem staršími a zkušenějšími hráčkami. „Přestože jsme naši účast v kadetkách brali spíš jen jako sbírání zkušeností, holky brzo zjistily, že i v této soutěži můžou vyhrávat. Nakonec je z toho skvělé třetí místo v kraji!" raduje se trenérka.

Sestava A týmu žákyň:

nahrávačky: Karolína Veverková, Natálie Vrzalová a Sabina Fukalová
blokařky: Anna Pavlovová a Ivana Poláchová
smečařky: Tereza Macounová, Anička Uhrová a Sabina Fikrová

Fotky z finále zde.