Vytisknout

Zlato a stříbro z oblastního finále minivolejbalu

V tropických letních teplotách se o víkendu konalo oblastní finále minivolejbalu v Hradci Králové. Malí volejbalisté byli ale tak zabraní do hry, že víc než oni to vnímali jejich přihlížející trenéři a rodiče.

Už v pátek 5. června odpoledne se vydala břeclavská volejbalová výprava do kempu u Stříbrného rybníka nedaleko Hradce, aby byla na víkendový veledůležitý turnaj pořádně odpočatá. V příjemném prostředí prostorného kempu jsme byli ubytovaní spolu s výpravou ze Znojma. Jako naši věční rivalové jsme i my byli odhodlaní poprat se s týmy ze sedmi krajů východní části naší republiky.

Kvalita ostatních týmů se dala předem těžko odhadnout, ale věřili jsme, že naši modří kluci a zelené holky by mohly nějaká ta vítězství vybojovat, když se jim letos tak dařilo v našem krajském minivolejbalu. V jejich zápasech bylo vidět maximální nasazení a koncentrace. Oba týmy cítily, že všichni soupeři jsou k poražení. Jak v sobotních kvalifikačních zápasech, tak i v nedělních finálových bojích předváděly soustředěnou hru s maximální bojovností, a to se vyplatilo. Zelené holky (S. Wozarová, N. Dvořáková, S. a L. Baránkovy) našly jen jedny přemožitele - kluky ze Znojma - a vybojovaly úžasné druhé místo! Modří kluci (D. Fabikovič, T. Wozar, R. Struška a M. Halady) dokonce za oba dva dny neprohráli ani jeden zápas a zaslouženě si z Hradce odvezli první místo a krásné zlaté medaile!

Břeclavský volejbal zastupovala ještě další družstva. Modré holky (M. Bukovská, D. Tesařová, S. a T. Myslíkovy) se ve 3. skupině umístily na třetím místě. Dále jsme měli v Hradci 2 týmy v červených. První (T. Pláteníková a N. Procházková) se dostal po sobotní kvalifikaci do nejlepší skupiny, ale v neděli se na nich bohužel projevila únava a tolik se jim už nedařilo. Druhý červený tým (A. Fabikovičová a T. Němečková) se pohyboval uprostřed tabulky a nasbíral jak porážky, tak i krásná vítězství. Podobně úspěšný byl také tým oranžových (J. Piškulová, A. Balgová a K. Hájková) i nejmenších žluťásků (N. Wozarová, T. Vojáčková a K. Němečková).

Celá akce byla v neděli odpoledne zhodnocena všemi účastníky zájezdu velmi kladně. Děti i dospělí si to maximálně užili, ke sportovním výkonům na hřišti se přidalo i koupání v kempu a vybláznění na skákacích bublinách a medaile jsme nakonec taky dovezli!

Takže v září hurá na Mistrovství republiky do Liberce!!!:-)

LF a MW

Fotky z turnaje najdete zde a video (made by Dan Fabikovič) zde.