Vytisknout

Bronzová medaile z republikového finále minivolejbalu

„Volejbalový supervíkend" si naplno užili žáci a žákyně volejbalové Lokomotivy Břeclav v severočeském Liberci, kde se konalo celorepublikové finále Barevného minivolejbalu. Na programu byla také čtyři přátelská reprezentační utkání. Česká mužská volejbalová reprezentace v čele s břeclavským odchovancem smečařem Kamilem Baránkem změřila své síly s reprezentací Slovenska a reprezentační ženy se utkaly s výběrem Polska. Všichni účastníci minivolejbalového finále měli volný vstup na tato utkání, a tak si naplno užili volejbalovou atmosféru i na "opravdovém" mezinárodním zápase.

Žáci Lokomotivy Břeclav přijížděli do Liberce jako vítězové oblastního finále „Východ" z Hradce Králové a chtěli se i v Liberci poprat o medailové pozice. Žákyně Lokomotivy reprezentovala tři družstva. Družstvo ve složení Sára Wozarová, Natálie Dvořáková, Lenka a Soňa Baránkovy obsadily 17. místo. Družstvo ve složení Tereza Pláteníková, Karolína Cigánková, Nela Procházková skončilo na 20. pozici a Andrea Fabikovičová, Tereza Němečková a Jana Piškulová obsadily 42. místo.

Historického úspěchu ve velké konkurenci dosáhlo družstvo mladších žáků Lokomotivy. Tým ve složení Daniel Fabikovič, Richard Struška, Tomáš Wozar a Tadeáš Mank vybojoval ve finále ČR v „Minivolejbale" fantastické třetí místo, a do Břeclavi tak poprvé v historii přiváží bronzové medaile z republikové soutěže. Lepší než oni byli jen kluci z Mnichova Hradiště a Liberce.

Břeclavští mladí volejbalisté tak udělali krásnou tečku za loňskou sezónou a všem svým trenérům udělali obrovskou radost! Stále se zlepšující výsledky našich odchovanců jsou také oceněním naší trenérské práce a určitě i nadějným příslibem do budoucna!:-)

Díky všem rodičům i podporovatelům!

LF, MW

Fotky z turnaje zde.