Vytisknout

Tři týmy mladšího žactva bojovaly v kvalifikaci Poháru 7. tříd

Náročný volejbalový víkend mají za sebou naši mladší žáci a žákyně. V sobotu 10. října jsme v hale v Charvátské Nové Vsi pořádali 1. kolo krajsého přeboru starších žáků. Přestože naši kluci nastupovali proti výkonnostně podobným soupeřům, znovu se projevil velký věkový rozdíl. I přes vemi bojovný výkon všech se nepodařilo urvat žádné vítězství a Břeclav skončila na posledním místě tabulky C.

Zklamání ze soboty si ale kluci naplno vynahradili v nedělní kvalifikaci Poháru 7. tříd. V tělocvičnách ZŠ Vejrostova se v šestičlenné skupině setkali s týmy Znojma (dívčím a chlapeckým), Jehnicemi, domácí ZŠ Vejrostovou a našima holkama z Céčka.Od prvních míčů kluci nasadili k velkému výkonu. Na hřišti působili koncentrovaně a odhodlaně porvat se o každý míč. První tři zápasy vyhráli výrazným rozdílem, pak se ale proti nim postavili znojemští kluci. Přestože byli oproti krajskému přeboru mírně oslabení, stále byli pro nás velmi těžkým soupeřem. Po veliké bitvě Břeclaváci zvítězili 2:1 a v posledním zápase proti neporaženým znojemským holkám tak hráli o první místo. Po prvním opatrném setu se Znojemačky rozjely k velkému výkonu. Přehrávaly naše kluky silnějším útokem a vyššími bloky. I přes plné nasazení až do konce zápasu jsme se nakonec museli před soupeřkami sklonit. S jedinou prohrou 1:2 jsme skončili na výborném druhém místě a v prním kole P7T tak budeme nastupovat ve druhé skupině B.

Naše žákyně B měly svou šestičlennou kvalifikační skupinu na ZŠ Novolíšeňská. V ní se potkaly, kromě dvou družstev domácích, s týmy z Uherského Hradiště, Újezda u Brna a Sokola Brno I. Pouze hráčky Sokola a Uherkého Hradiště byly nad síly Břeclavaček, s ostatními si naše mladší žákyně dokázaly poradit a se třemi výhrami tak budou v prvním kole P7T zařazeny do třetí skupiny C.

Naše žákyně C měly svou kvalifikační skupinu, stejně jako žáci, na ZŠ Vejrostova. Většina z týmu si v neděli zažívala premiéru v šestkovém volejbale. Přestože se děvčata teprve seznamují se systémem hry v šestkách, dokázaly už na hřišti předádět pěkné volejbalové zákroky! Největší škoda byla spousty nevydařených podání, ale aspoň holky vědí, na čem mají pracovat!;-)

LF, MW a VG

Fotky ze zápasů KP žáků zde a P7T kluků zde a P7T holekC zde.