Vytisknout

Mikulášský barevný minivolejbal na Lokomotivě

6. prosince se ve sportovní hale na Lokomotivě sešlo 104 dětí z našich přípravek a mladšího žactva. Doprovázeni a povzbuzováni rodiči, babičkami, dědečky a sourozenci přišli s námi oslavit Mikuláše sportováním.
V hale bylo k vidění všech 5 barevných minivolejbalových kategorií. Nejstarší děti z modré kategorie už pomáhaly s rozhodcováním a svůj turnaj si zahrály mezi koly těch nejmenších. Na každém hřišti se hrály jiné kategorie, takže nejen děti, ale i rodiče se mohli seznámit s odlišnostmi jednotlivých barevných pravidel.

Ve žluté kategoii (1.-2. třída) se celkem sestavilo 12 týmů, z nichž spousta dětí hrála svůj první opravdový turnaj. K vidění tak bylo spousta jásotu, ale občas i malé slzičky. V oranžové kategorii (2.-3. třídy) bylo týmů celkem 10 a děti zde už do své hry zapojovali i volejbalové odbití. Náročná červená kategorie (3.-4. třídy) už je prvním plynulým volejbalem a zde se mezi sebou utkalo 6 týmů. V kategorii zeleného minivolejbalu (4.-5. třída) jsme viděli spoustu krásných zápasů s využitím kompletních volejbalových dovedností. Děti zde už pravidelně nastupují v turnajích Jihomoravského minivolejbalu a svoje herní zkušenosti předváděly i na domácím turnaji. Po každých třech kolech odhodili naši rozhodčí píšťalku a nastoupili ke svým zápasům modrého minivolejbalu (5.-7. třída). Tahle kategorie je v podstatě komplexní volejbal, jen hraný ve třech hráčích na menším hřišti. Všechny děti, co zrovna nehrály, rodiče i diváci mohli vidět krásné a vyrovnané zápasy, ve kterých se už i smečovalo a blokovalo, jako na "opravdovém" volejbale.

Celý turnaj doprovázela příjemná muzika, o kterou se postaral DJ Pavel Kotyza se svou firmou SOUND-WORX, nově jsme přidali i tombolu, aby si děti i rodiče užili trochu napětí při losování a na závěr Mikuláš s Čertem předali každému účastníkovi diplom a drobné ceny.

Celou akci krásnými slovy v dopise vystihla maminka jednoho našeho malého volejbalisty:

"V sedmi letech to byl jeho první, OPRAVDOVÝ turnaj na veřejnosti - s diváky, s regulérními pravidly a s píšťalkou pana/paní rozhodčí. Všechny povinné zápasy syn odehrál bez donucení a nátlaku, bez stresu, bez slz, s radostí a s úsměvem na tváři... V mezičase ještě stačil fandit ostatním dětem z jeho školy ,"řádit" na žíněnkách a koupit si jeho oblíbený párek v rohlíku... Mikuláš, získaný diplom či výhra v loterii byla už jen třešnička na tom "obřím" dortu emocí a zážitků.. *:-)"

Děkujeme všem za podporu a spolupráci nejen při turnaji, ale po celou dobu našeho fungování!:-)

Přejeme všem krásný adventní čas a šťastné a pohodové vánoce!!!

Fotky z turnaje zde.