Vytisknout

Úspěšný předvánoční víkend našeho žactva

Poslední víkend před vánočními svátky si naše mladší žákyně a žáci ještě pořádně užili volejbalu.

V sobotu naše žákyně B odcestovaly do Vyškova, kde se odehrálo 5. kolo krajského přeboru starších žákyň. Proti Břeclavačkám se postupně postavily Ivančice, ZŠ Novolíšeňská a domácí Vyškov B. Pouze domácí hráčky sebraly našim žákyním set, a tak se hráčky Lokomotivy (s celkovým počtem šesti vyhraných setů a osmi bodů) usadily na prvním místě skupiny E. Vítězství ve skupině znamená postup nahoru, takže v lednovém 6. kole znovu uvidíme břeclavské žákyně ve čtvrté výkonnostní skupině D.

Hned následující den ráno se žákyně B utkaly s našimi žáky ve 3. kole Poháru 7. tříd. Tohle kolo soutěže mladšího žactva jsme opět měli možnost hostit ve sportovní hale v Charvátské Nové Vsi. Kromě našich dvou týmů ve skupině C startovaly ještě týmy Sokola Brno I a ZŠ Novolíšeňské. Po všech šesti odehraných zápasech jsme mohli konstatovat, že Břeclav byla ze všech zúčastněných týmů nejúspěšnější. Kluci vyhráli všechny zápasy a obsadili první místo ve skupině. To je pro následující kolo posouvá do druhé výkonnostní skupiny B. Naše žákyně B (kromě zápasu s kluky) také nenašly přemožitele a ve skupině C zůstaly jen těsně za břeclavskými žáky.

Žákovske Céčko vyjelo sbírat první zkušenosti mimo domácí hřiště (hala Vodova Brno), když díky vítězství z minulého kola postoupily do vyšší skupiny E. První utkání (proti VK Královo Pole G) provázela ztuhlost a podcenění výškového handicapu soupeře. Na tvrdé podání a hru v poli soupeřek se Céčku nepodařilo najít recept a prohrálo 0:2. Druhý zápas (Milénova B - chlapecký tým) přinesl relativně vyrovnaný duel. Osudným se našim hráčkám stalo nejen tvrdé podání soupeře. Spojení herních zkušeností kluků a využití jejich výškového potenciálu při hře na síti vyústilo v prohru břeclavských žákyň 0:2. V posledním zápase (proti VK KP E) mělo naše Céčko nervózní start. Postupným zlepšením hry a týmové spolupráce Břeclavaček jsme se staly Brňačkám vyrovnaným soupeřem. Herní pohodu nakonec naše žákyně C přetavily ve vítězství 2:0, což stačilo k udržení se v páté skupině.

LF, MW, VG