Vytisknout

Břeclavští kluci ovládli turnaj modrého minivolejbalu

První sportovní akcí letošního roku bylo třetí kolo Jihomoravského barevného minivolejbalu ve Znojmě. Do krásné znojemské haly jsme vypravili 32 dětí, které odehrály své skupiny v kategoriích modrého a zeleného minivolejbalu.

Mezi nejlepšími sedmi v modré kategorii jsme měli hned dvě želízka v ohni. Tým kluků (D. Fabikovič, R. Struška a A. Klimeš) opět potvrdil naše očekávání. Přestože tentokrát z jednoho zápasu odcházeli poraženi, díky lepšímu skóre si z turnaje odvezli pomyslné zlato a prvenství mezi 43 družstvy z celé jižní Moravy.

Náš nejlepší dívčí modrý tým (D. Tesařová, S. Wozarová, N. Dvořáková a T. Myslíková) bohužel po vánočních svátcích nedokázal navázat na výborné výkony z minulého turnaje. Díky spoustě zbytečných chyb holkám uteklo pár zápasů a tentokrát na ně zbyla "jen" bramborová medaile. I tak je ale čtvrté místo v tak silné konkurenci úspěchem a věříme, že příště se holkám povede líp.

V nejsilnější skupině zelené kategorie jsme měli také jedno zastoupení. Holkám ze základní sestavy stále chybí zraněná K. Cigánková, a tak se pro tento turnaj k T. Pláteníkové a N. Procházkové připojily V. Mackovčínová a E. Paprstková. Oslabení vlivem nesehranosti bylo znát a tentokrát to bohužel stačilo jen na šesté místo.

Zato ve druhé skupině se skvěle dařilo našim čtvrťačkám A. Fabikovičové, J. Piškulové, T. Němečkové a A. Balgové. Ze všech šesti zápasů prohrály holky jenom jeden a o první místo je připravil jen horší bodový součet. O kvalitě břeclavaček vypovídá i to, že v posledním zápase vítěze jejich skupiny porazily. I tak ale ze druhého místa holky postoupily nahoru a v příštím kole změří síly s těmi nejlepšími.

Na začátku února nás čeká další kolo Jihomoravského barevného minivolejbalu, který bude tentokrát určen pro kategorie žlutého, oranžového a červeného minivolejbalu, tedy pro děti 1. - 5. tříd. Tento turnaj budeme pořádat v naší břeclavské hale v neděli 7. února.

LF a MW

Fotky z turnaje zde.