Vytisknout

Zlato a stříbro pro Břeclav za minivolejbalovou sezónu 2015/16

Fantastický úspěch prožili břeclavští malí volejbalisté na finálovém turnaji Jihomoravského barevného minivolejbalu v Brně. V celkovém součtu umístění v nejprestižnější modré kategorii získali naši kluci zlatou a holky stříbrnou medaili, což znamená, že v kategorii 5. - 6. tříd máme nejlepší chlapecký a nejlepší dívčí tým z celého Jihomoravského kraje!

V neděli 17. dubna se na finálový turnaj vypravilo celkem 58 dětí z našich volejbalových přípravek. V každé z pěti věkových kategorií nás zastupovaly 4 týmy. Největší želízka v ohni jsme měli mezi modrými (5. - 6. třída). Již před tímto turnajem jsme si drželi 1. a 2. příčku, a tak jsme doufali, že se dobrým výsledkem v posledním turnaji podaří našim dětem tato místa potvrdit. Zápasy našich dětí byla radost sledovat. Kluci opět dominovali...ke čtyřem prvním příčkám přidali ještě pátou, čímž potvrdili své absolutní vítězství v celé sezóně a získali zlaté medaile. Holky se tentokrát musely ještě sklonit před týmem KP Brna. Z Brna si tak odvezli třetí místo z 5. kola, ale celkově uhájily druhou příčku a stříbrné medaile za celou sezónu.

Modrý tým kluků: Dan Fabikovič, Ríša Struška, Tom Wozar a Toník Klimeš

Modrý tým holek: Sára Wozarová, Darča Tesařová, Natka Dvořáková a Terka Myslíková

V kategorii zeleného minivolejbalu (4. - 5. třída) jsme v nejlepší skupině měli jednoho zástupce (A. Fabikovičová, J. Piškulová, T. Němečková a A. Balgová). Na to, že jsou holky teprve ve čtvrté třídě, předváděly neuvěřitelně vyzrálý a bojovný výkon. Ve svých zápasech však narážely na ty nejsilnější týmy a silově na ně bohužel nestačily. S jednou výhrou obsadily celkově šesté místo.

V červené kategorii (3. - 4. třída) nejlepšího výsledku dosáhly K. Hájková, N. Strušková a A. Trojanová, kdy s jednou porážkou skončily těsně druhé. V kategorii oranžového minivolejbalu (2. - 3. třída) jsme získali první místo díky A. a A. Krejzovým s B. Čejkovou a mezi žlutýmy (1. - 2. třída) se prvním místem blýskly N. Wozarová, T. Vojáčková a B. Pláteníková.

LF a MW

Fotky z turnaje zde.