Vytisknout

První (a hned úspěšná) účast na beachovém turnaji mládeže

V krásném areálu Sokolského koupaliště na brněnské přehradě se konal v neděli 29. května beachový turnaj mládeže. Soutěžilo se v kategoriích staršího žactva, mladšího žactva a minibeache. Náš oddíl vyslal na tento turnaj 6 dvojic, které se všechny poprvé účastnily podobného turnaje.

Na písek jsme s dětmi z žákovských kategorií začali chodit už na konci dubna. I přes mnohdy nepříznivé počasí děti poctivě trénovaly, a tak jsme byli zvědaví, jak obstojí v silné konkurenci domácích specialistů. Všichni Břeclaváci předváděli solidní výkony a někteří dokonce vystoupali až na stupně vítězů.

V kategorii starších žákyň nás reprezentovaly sestry Myslíkovy. Ve své skupině prohrály jen jeden zápas, ale v následném osmifinálovém zápase bohužel podlehly domácím a obsadily celkové 5. - 8. místo. I to je ale výborný výsledek, vzhledem k tomu, že je to jejich první beachový turnaj a dokázaly porazit několik mnohem zkušenějších párů.

Ze čtyř břeclavských dvojic se ve smíšené kategorii mladšího žactva tři naše páry dostaly do finálové osmičky. Duo Bukovská a Dvořáková bohužel zůstalo tesně za ní, když obsadilo 9. místo. Dvojice Wozar a Vydra obsadila 5. - 8. místo a do semifinálových bojů jsme měli ještě dvě želízka v ohni. V malém finále se po třísetové bitvě z bronzových medailí radovaly Břeclavačky Sára Wozarová a Darča Tesařová. Ve finálovém zápase se tak proti našim kluků postavili jejich tradiční rivalové ze Znojma. Šance obou párů byly vyrovnané a před skandující tribunou se strhla nádherná beachvolejbalová bitva. K vidění bylo spousta nádherných výměn, ale v těsných koncovkách rozhodla lepší technická a taktická příprava břeclavského páru. Dan Fabikovič a Ríša Struška se po dvou velmi náročných setech mohli šťastně obejmout a po zásluze si ze svého prvního beachového turnaje odvezli zlato a krásný pohár!

V kategorii minibeache nás zastupoval pár Fabikovičová - Němečková. Holky nejen že hrály svůj první beachový turnaj, ale na písku stály v letošní sezóně teprve podruhé. K našemu velkému překvapení se s tím ale vypořádaly parádně. Ze skupiny se probojovaly mezi nejlepší čtveřici a nakonec si z Brna odvezly skvělé třetí místo!

Všichni jsme si užili nádherný den plný sluníčka, muziky a krásného sportu ... co víc si přát!;-)

LF

Fotky z turnaje zde.