Vytisknout

Příprava na sezónu vrcholí

Velkou porci zápasů absolvovala o minulém víkendu naše mládežnická družstva. V sobotu se na velký turnaj staršího žactva do Znojma vypravily dva týmy dívek a jeden chlapecký, v neděli jsme pak v domácím prostředí uspořádali turnaj pro mladší žactvo.

V sobotním turnaji naše starší žákyně odehrály 5 velmi kvalitních zápasů. Na našem výkonu bylo znát, že začínáme přípravu (na rozdíl od jiných týmů) velmi pozdě. Břeclavačky se po dlouhé letní pauze setkávají až na soustředění a dvoutýdenní příprava bohužel na herní připravenost družstva nestačí. I tak bylo ale s každým odehraným setem vidět jisté zlepšení a ujištění se v herních činnostech a postavení v poli.

Kluci odehráli také výborné zápasy. Chlapecký turnaj byl oproti dívčímu chudý na účastníky, ale naši kluci předváděli velmi dobrý a soustředěný výkon. Přemožitele našli pouze jednoho - domácí tým starších žáků, kteří už na pohled byli mnohem starší a zkušenější než Břeclaváci.

Nedělní turnaj v břeclavské hale byl určen pro kategorii mladšího žactva. Do této kategorie nastoupil složený tým žákyň A a B, které svým věkem ještě patří do sedmých tříd, také omlazený chlapecký tým a poprvé si šestkový volejbal zahrálo družstvo žákyň C, které zatím sbíralo zkušenosti a vavříny pouze na minivolejbalových hřištích. Všechny týmy předváděly krásné výkony. Kluci v semifinále vyřadili náš složený AB tým holek, ale ve finále nestačili na sehrané družstvo VK KP Brno. Oba naše dívčí týmy tak odcházely se třetími místy.

Fotky z turnaje ve Znojmě zde.

Fotky z turnaje v Břeclavi zde.

LF, MW, VF