Vytisknout

Rekord na Lokači

Rekordní počet lidí (150 sportujících dětí a zhruba dvojnásobek jejich příbuzných) se v neděli 12. ledna sešel ve sportovní hale. Volejbalový oddíl společně s Jihomoravským volejbalovým svazem zde pořádali jeden z turnajů jihomoravského minivolejbalu.

V hale bylo k vidění 52 tříčlenných týmů, které soutěžily ve třech kategoriích barevného minivolejbalu. (Více o barevném minivolejbalu zde.) V každé kategorii se bojovalo ve třech skupinách po pěti či šesti družstvech.

Turnaje se kromě našich týmů účastnila družstva ze Znojma-Přímětic, Brna, Šlapanic, Kuřimi a Ivančic. Naše volejbalové přípravky zastupovalo více jak 50 dětí! Někteří byli na tak velikém turnaji poprvé, a tak spíše jen sbírali zkušenosti, další už bojovali o nejvyšší umístění ve svých skupinách. Na nejvyšší stupínek v kategorii červeného (tzv. prstového minivolejbalu) vystoupali "ostřílení mazáci" D. Fabikovič, T. Wozar a M. Halady, ale i ostatní děti posbírali spoustu krásných umístění ve svých skupinách.

Při závěrečném vyhlášení si každý tým užil potlesk svých spolubojovníků i protihráčů, odnesl krásný diplom a malou sladkou odměnu.

Všechny děti si zaslouží velikou pochvalu za bojovnost a nasazení! Velký dík patří také našim žákyním, které se pro tentokrát ochotně ujaly role rozhodčích a v neposlední řadě taky moc děkuji spolupracujícím trenérům a angažovaným rodičům, bez jejichž pomoci bychom tak veliký turnaj nemohli v Břeclavi pořádat. Věřím, že i všichni rodiče, prarodiče a známí, kteří se přišli na akci podívat a podpořit své malé sportovce si turnaj užili stejně jako my!

Lenka Fabikovičová

Fotky z turnaje zde.