Vytisknout

Úspěšný víkend žákovských týmů

Velmi úspěšný víkend prožily všechny tři žákovské týmy Lokomotivy!

Družstvo žákyň A tentokrát zavítalo do Jehnic, kde se v šestém kole Krajského poháru žákyň utkalo s týmy Šlapanic, Boskovic a Jehnic. Po mírně nervózním začátku Břeclavačky pomalu začaly nacházet herní rytmus a výbornou mezihrou dokázaly sbírat body na svou stranu. První zápas byl nejjednoznačnější a naše děvčata zvítězila nad Boskovicemi 2:0 (13, 22). Druhý zápas se Šlapanicemi byl více vyrovnaný. Břeclav ale hned od začátku prohrávala. Až v samém konci prvního setu holky začaly bojovat, dotáhly skóre a set skončil nejtěsnějším rozdílem 27:25. Ve druhém setu už nenechaly soupeřky utéct, naopak si získaly několikabodový náskok, který si už udržely. Zápas se tedy musel rozhodnout až ve třetí sadě. I tam tahala naše děvčata za delší konec a zaslouženě zvítězila v celém zápase 2:1 (-25, 16, 9). K poslednímu utkání nastoupila Břeclav proti domácím Jehnicím. Zdánlivě nejslabší soupeř skupiny však Břeclavačkám zatopil víc než čekaly. Lokomotiva začala velmi vlažně a než se dostala do tempa bylo po prvním setu. Ve druhé sadě už byl obraz hry jiný. Holky se začaly více soustředit na nevyzpytatelné míče letící od soupeře a nenechaly se rozhodit jejich nečekanými zásahy. Zbývající průběh zápasu už si pohlídaly a zvítězily 2:1 (-24, 21, 7).

Sestava A: Veverková, Vrzalová, Bartošová, Pavková, Janečková, Beránková, Pavlovová, Čechová a Rosochová

Tři vítězství ve skupině posouvají Lokomotivu o stupínek výš, tedy zpět do třetí výkonnostní skupiny. Další kolo bude 1. 3. 2014

LF

Družstvo žákyň B sehrálo mistrovská utkání krajského přeboru skupiny E ve Vyškově. Družstvo začalo dobře a první set s tradičním rivalem z Brna (ZŠ Novolíšeňská - Junior Brno B) bezpečně vyhrálo 25:13. Ve druhém setu však náš tým asi spoléhal na to, že se soupeř porazí sám a začal kazit. Zejména podání bylo naši nejslabší stránkou v závěru druhého setu, když Břeclavanky již vedly 21:19. Nakonec se však zrodila prohra ve druhém setu 22:25. O osudu zápasu tak musel rozhodnout zkrácený set, ve kterém po napínavém boji břeclavanky zvítězily 15:12 a celkově 2:1 na sety. V dalším zápase pak bez větších problémů náš B tým zvítězil nad Slovanem Ivančice 2:0, po setech 25:15 a 25:22, když ve druhém setu se vystřídaly všechny hráčky. Do rozhodujícího boje o postup do výkonnostně lepší skupiny tak nastoupilo naše družstvo proti domácímu favoritu - béčku Vyškova. Rámec tohoto zápasu měl perfektní kulisu, kterou vytvořily zejména fandící rodiče domácích hráček. To trochu vykolejilo naše děvčata, která na toto nejsou zvyklá - "Konečně se nás začínají bát!" A bylo proč. V prvním setu Břeclavanky dokázaly zvítězit 25:21 a domácí tým měl překvapivě hodně problémů na přihrávce. Také ve druhém setu naše děvčata bojovala a vedla již 24:21 a vše se zdálo jasné. Jenže pak následovalo několik chyb na podání a zaúřadoval i domácí rozhodčí, což rozhodlo o výhře domácích 26:24. Do rozhodujícího třetího zkráceného setu nastoupily Břeclavanky nervózně, opět kazily servis a tím umožnily domácím odskočit až na pětibodový rozdíl. Výsledkem pak byla prohra 7:15 a tím v celém utkání 1:2. Přesto hráčkám patří pochvala za předvedený bojovný výkon a celkově druhé místo ve skupině.

 

Sestava B: Fukalová, Hrabalová, Podroužková, Fikrová, Hanáková, Poláchová, Staňková a Lažová.

Fotky ze zápasů zde.

Pavel Obr

Družstvo žákyň C mělo před sebou boje pátého kola Poháru sedmých tříd. K tomuto kolu jely tentokrát do Brna. I tyto naše nejmladší žákyně si na svůj turnaj přivezly výbornou formu a dokázaly prodat vše, co se v tréninku naučily. Ve všech zápasech předváděly soustředěný a bojovný výkon a zaslouženě si domů odvezly tři velmi cenná vítězství.

 

LF, PO, MF