Starší žákyně Fosfa Lokomotiva Břeclav „A“ obhájily účast v nejlepší skupině Krajského přeboru

V sobotu 24. února bojovaly starší žákyně Fosfa Lokomotiva Břeclav „A“ v 8. kole Krajského přeboru na domácí palubovce. Sportovní hala Lokomotivy přivítala týmy z 1. nejvyšší skupiny. VK KP Brno B, TJ Sokol Předklášteří a VK PFN Znojmo-Přímětice A. S těmito družstvy domácí hráčky odehrály téměř celou sezónu Krajského přeboru v nejvyšší skupině A. Z důvodu zranění některých hráček a souběhu více kategorií však nastoupily domácí volejbalistky v posledním kole před finálovým turnajem v oslabené sestavě. Na úvod podlehly hráčkám VK KP Brno 0:2. V průběhu druhého setu se holkám dařilo zlepšovat svůj výkon a chyběl jen kousek, aby si vynutily třetí set. V druhém utkání s TJ Sokol Předklášteří ovládly v prvním setu domácí palubovku a soupeřkám nedaly šanci. Druhý set už byl vyrovnanější, ale domácí hráčky ukázaly bojovnost, touhu po vítězství a zaslouženě vyhrály 2:0. V posledním zápase se Znojmem, které vede tabulku Krajského přeboru, domácí hráčky prohrály 0:2. I v oslabené sestavě se domácím hráčkám podařilo udržet v nejvyšší výkonnostní skupině Krajského přeboru a do finálového turnaje, který se odehraje 9. března budou nastupovat z třetího místa průběžného pořadí. Přejeme celému týmu úspěch ve finálovém turnaji, který rozhodne o celkovém pořadí soutěže. ✊
Fosfa Lokomotiva Břeclav A – VK KP Brno B 0:2 (-16,-21)
Fosfa Lokomotiva Břeclav A – TJ Sokol Předklášteří 2:0 (13,24)
VK PFN Znojmo-Přímětice A - Fosfa Lokomotiva Břeclav A 2:0 (19,13)